گروه Equation : خدای جاسوسی سایبری سازمان امنیت ملی آمریکا

گروه Equation : خدای جاسوسی سایبری سازمان امنیت ملی آمریکا

 

 

در سال 2009 عده ای از محققین که در یک کنفرانس علمی در شهر هوستون آمریکا شرکت کرده بودند توسط پست یک CD حاوی عکس ها، مقالات و سایر اطلاعات کنفرانس دریافت کردند. غافل از اینکه این دیسک حاوی یک کد مخرب بود که توسط یک گروه هک که از سال 2001 فعال است، قبل از تحویل دیسک توسط پست در آن گنجانده شده بود.

این اولین باری نبود که این مهاجمین که به گروه معادله یا Equation معروف هستند، در حین انتقال بسته ها به آن نفوذ کرده، محتویات آن را دستکاری می کنند و آن را دوباره به مقصد ارسال می نمایند. در سال 2002 یا 2003 اعضای گروه Equation همین کار را با یک CD نصب Oracle انجام دادند تا هدف دیگری را با یکی از بدافزارهایشان آلوده کنند. به دلیل استفاده اعضای این گروه از الگوریتم های رمزنگاری قوی، روش های مبهم سازی کد (Obfuscation) و بهره گیری از تکنیک های بسیار پیچیده به این گروه Equation گفته می شود.

در طول دو سال گذشته ما درباره بدافزارهایی با ساختارهای بسیار پیچیده اخبار زیادی شنیده ایم. در تمامی بدافزارهایی مانند Stuxnet ، Flame ، Gauss و اخیرا Regin نشانه هایی از افزایش قدرت فنی مشاهده می شود و همه آنها به نحوی با دولت آمریکا در ارتباط می باشند.

تا قبل از اینکه درباره Eqution بدانیم، تصور می شد که این بدافزارها نتیجه سرمایه گذاری بزرگی است که توسط ثروتمندترین کشور جهان برای افزایش قابلیت های تهاجم سایبری انجام شده است.

این گروه به عنوان "یک سازمان جاسوسی سایبری با قدرت مطلق" و با نام " خدای جاسوسی سایبری " توصیف می شود و به نظر می رسد که عمر فعالیت آن تقریبا به دو دهه می رسد.

گزارش های منتشر شده از این گروه نشان می دهد که گروه Equation همچون جواهری در تاج جاسوسی های سایبری سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) می درخشد.

در خبر های بعدی نگاهی می اندازیم به Equation ، اهداف آن ، تکنیک های حمله، خواستگاه آن و اینکه چگونگه این گروه توانسته است هارد درایوهای تولید شده توسط کارخانه های سازنده متعدد را آلوده نماید. فعالیت های انجام شده توسط این گروه شاهکاری است که تا به حال در هیچ مورد دیگری مشاده نشده است.

شرکت مهندسی ابل رایان پویا


«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

آنتی ویروس امنیتی بیت دیفندر

به میلیون ها کاربر کامپیوتری که به نشان گرگ اژدهای بیت دیفندر اطمینان کرده اند بپیوندید و از امنیتی آرام لذت ببرید.

راه کارهای امنیتی بیت دیفندر طیف وسیعی از محصولات را برای فراهم کردن امنیتی آرام جهت کاربران خانگی، سازمان های متوسط و بزرگ فراهم کرده است. محصولات بیت دیفندر با امکاناتی نظیر ضد بدافزارها، آنتی ویروس، آنتی فیشینگ، کنترل والدین، دیواره آتش، پرداخت امن، کیف پول امن و ... هر آنچه را که برای محافظت از شما در فضای مجازی نیاز است را در اختیار شما می گزارد.
بیت دیفندر داشته باشید و با خیال آسوده به دنیای مجازی وارد شوید.