بلاگ

 

Enhanced Anti-Exploit

Enhanced Anti-Exploit یک لایه اضافی جهت حفاظت در برابر انبوهی از فراگیر ترین حملات جهانی فراهم می کند.

تیم امنیتی بیت دفندر، امروز از ویژگی امنیتی جدیدی به نام Enhanced Anti-Exploit  در محصولات سازمانی خود (GravityZone) رونمایی کرد؛ که محافت در برابر باج افزار ها  را کامل تر خواهد کرد. تکنولوژی معرفی شده مکمل ماژول Ransomware Vaccine  موجود در محصولات بیت دفندر می باشد. این آپدیت از هم اکنون در آخرین ورژن محصولات گراویتی زون برای مشتریان فعلی در هر دو نوع کنسول کلود و on-oremise در دسترس می باشد.

تهدیدات امنیتی پیشرفته موجود نه تنها در سال های اخیر چندین برابر شده اند، بلکه بسیار پیچیده تر شده اند و به سطح جدیدی از پیچیدگی دست یافته اند. به طور مثال حمله Monsoon APT را به طور کامل می توان متوقف نمود.

هریش آگاستیا[1] معاون بخش راه حل های سازمانی بیت دفندر : "  بازی امنیتی توسط تهدیدات امنیتی پیشرفتهِ موجود به طور کامل تغییر یافته است، و این بازی برای تیم های امنیتیِ شرکت ها از جهت شناسایی و رفع  عیوب امنیتی اساسا بسیار مشکل شده است.  عملکرد خلاقانه بیت دفندر در تشخیص تهدیدات صفر روزه[2] به گونه ای است که همه نرم افزار ها را رصد می کند و مطمئن خواهید بود که هرگونه رفتار غیرعادی را قبل از تحمیل هرگونه آسیبی متوقف خواهد کرد." 

تکنولوژی جدید بیت دفندر در زمینه Anti-Exploit جهت کمک به کاهش خطرات حملات APT و همچنین حداقل کردن خطرِ هدف قرار گرفتن این نوع حملات طراحی شده است. تکنولوژی جدید برروی نرم افزارهایی که به طور بالقوه آسیپ پذیر هستند و تحلیل  فرآیند های ساختاری در هنگام اجرای نقاط کلیدی آن تمرکز دارد. اگر موردی غیر عادی مشاهده شود ، ادمین ها می توانند انتخاب کنند که آن پردازش[3] به صورت اتوماتیک متوقف شود یا فقط به صورت نوتیفیکیشن اطلاع داده شود .

بوسیله این ویزگی جدید، حملات پیشرفته پیش از آنکه بتوانند به زیر ساخت های حساس مشتریان دسترسی داشته باشند و هزینه های سنگین را به مشتریان تحمیل کنند، متوقف خواهند شد. در تست آزمایشگاهی، Enhanced Anti-Exploit به خوبی توانست تمامی Exploit مربوط به فلش پلیر که در یکسال اخیر را شناسایی کند ، حتی مواردی که Zero-day بودند.

با توجه به آمارهای ارائه شده توسط آزمایشگاه آنتی اسپم بیت دفندر[4] در 3 ماهه اول سال 2016 در مورد ایمیل های اسپمِ همراه با فایل ضمیمه[5]  که حاوی باج افزار بوده اند، 50 درصد رشد مشاهده شده است. تا به امروز تقریبا 2.6 میلیون گونه باج افزار منحصر بفرد شناخته شده است و این رقم به وسیله نرم افزار تولید باج افزار DIY دائم در حال افزایش است.

به منظور افزایش محافظت محصولاتمان در مقابل باج افزارها، ما همچنین با یکپارچه سازی ابزار Ransomware Vaccine  که پیش از این در محصولاتمان معرفی شده بود با دو تکنولوژی محافظت دیگر خود (Advanced threat control  و on-access) توانستیم محافظت در برابر باج افزارهارو کامل تر از پیش کنیم.

 

منبع خبر:

http://www.bitdefender.com/news/bitdefender-adds-enhanced-anti-exploit-technologies-to-enterprise-product-line-to-fend-off-modern-threats-3208.html

 


[1]Harish Agastya

[2] Zero day

[3] Process

[4] Bitdefender Antispam Lab

[5] Attachment

«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»