شیوع باج افزار جدید به نام GoldenEye - Petya

از شب گذشته باج افزار جدیدی که نسخه ارتقاء یافته باج افزار Petya به نام GoldenEye می باشد در حال گسترش سریع و آلوده کردن سیستم ها در سراسر دنیا است. هر چند سرعت انتشار آن همانند باج افزار WannaCry نبوده ولی در همین مدت زمان کم تعدادی بانک، فرودگاه، سازمان های حمل و نقل و انرژی و شرکت های دارویی به نام، عمدتا در کشورهای اروپایی و بیشتر در اوکراین و روسیه قربانی این باج افزار جدید شده اند.

درحال حاضر نحوه انتشار این باج افزار شناسایی نشده ولی تصور به گسترش آن همانند کرم (Worm) می باشد. متاسفانه رفتار این باج افزار به نحوی است که اقدام به رمزنگاری در قسمت های اصلی راه اندازی سیستم می نماید و در صورت آلوده شدن امکان بالا آمدن (Boot) سیستم نخواهد بود.

 

خوشبختانه بیت دیفندر بر اساس تکنولوژی های رفتار شناسی خود قادر به شناسایی این باج افزار بوده و هیچیک از مشتریان سازمانی و خانگی بیت دیفندر به این باج افزار آلوده نشده اند.

جهت اطلاعات بیشتر لطفا لینک های ذیل را مطالعه نمایید:

 

https://labs.bitdefender.com/2017/06/massive-goldeneye-ransomware-campaign-slams-worldwide-users/?icid=overlaycall-pagesgoldeneye 

https://www.cnet.com/au/news/unprecedented-cyberattack-hits-businesses-across-europ

 

توصیه های بسیار مهم:

**  حتما بروز رسانی های (امنیتی) ویندوز را تصب کنید.

**  از فایل ها و اسناد مهم خود به طور روزانه نسخه پشتیبان تهیه نمایید. بهترین روش برای نگهداری نسخه پشتیبان به صورت نگهداری در یک مکان نزدیک اسناد و یک مکان خارج از شبکه سازمان می باشد.

** آنتی ویروس خود بررسی نمایید تا آخری بروز رسانی ها را دریافت کرده باشد.

** حتما گزینه مقابله با باج افزارها در سیاست های امنیتی انتخاب شده باشد.

Antimalware ---> on Accsess ---> Ransomware Vaccine

شرکت مهندسی ابل رایان پویا


«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

آنتی ویروس امنیتی بیت دیفندر

به میلیون ها کاربر کامپیوتری که به نشان گرگ اژدهای بیت دیفندر اطمینان کرده اند بپیوندید و از امنیتی آرام لذت ببرید.

راه کارهای امنیتی بیت دیفندر طیف وسیعی از محصولات را برای فراهم کردن امنیتی آرام جهت کاربران خانگی، سازمان های متوسط و بزرگ فراهم کرده است. محصولات بیت دیفندر با امکاناتی نظیر ضد بدافزارها، آنتی ویروس، آنتی فیشینگ، کنترل والدین، دیواره آتش، پرداخت امن، کیف پول امن و ... هر آنچه را که برای محافظت از شما در فضای مجازی نیاز است را در اختیار شما می گزارد.
بیت دیفندر داشته باشید و با خیال آسوده به دنیای مجازی وارد شوید.