چگونه تنظیمات مربوط به کنترل والدین بیت دیفندر را انجام دهیم

در اینصورت شما قادر خواهید بود کلیه تنظیمات مربوط به ویژگی کنترل والدین را انجام دهید و به سادگی روی فعالیت های هر کدام از فرزندانتان نظارت کنید.

فرض کنیم شما می خواهید این تنظیمات را برای فرزند خود به نام جک که 10 ساله است انجام دهید.

 1. ابتدا باید در ویندوز یک حساب کاربری (محدود) برای جک ایجاد کنید. اینکه چگونه می توانید یک حساب کاربری در ویندوز ایجاد کنید را در لینک زیر بیابید:

http://www.bitdefender.com/support/how-do-i-create-windows-user-accounts-1003.html

 1. سپس لاگ آف کنید و با حساب کاربری Administrator لاگین نمایید. فقط کاربران با حساب کاربری Administrator می توانند تنظیمات مربوط به ویژگی کنترل والدین را مدیریت کنند.
 2. بیت دیفندر را باز کنید و در قسمت Parental Control این ویژگی را فعال نموده و برای تنظیمات روی دکمه Configure کلیک کنید.

http://www.bitdefender.com/images/2014KB/parental1.png

 1. با ابن کار داشبورد کنترل والدین در یک پنجره مرورگر جدید باز می شود. از اینجا می توانید تنظیمات کنترل والدین را انجام دهید.
 2. از منوی دست چپ روی گزینه Add Child کلیک نمایید

http://www.bitdefender.com/images/2014KB/parental2.png

 1. در قسمت پروفایل نام و سن فرزند خود را وارد نمایید. اگر برای جک سن 10 سال را وارد نمایید، بیت دیفندر به طور خودکار تنظیمات متناسب با سن او را انجام می دهد.
 2. در قسمت پایین می توانید دستگاه هایی که به حساب MyBitdefender شما متصل هستند را ملاحظه کنید. کامپیوتر و حساب کاربری ویندوز مربوط به فرزندتان را از این لیست انتخاب کنید. ما در اینجا حساب مربوط به جک را انتخاب می کنیم.
 3. روی گزینه Create Profile کلیک کنید.

http://www.bitdefender.com/images/2014KB/Parental3.png

 1. ما در اینجا می خواهیم تنظیمات مربوط به جک را انجام دهیم. مثلا ما می توانیم از دسترسی وی به صفحات اینترنتی شامل بازی های آنلاین و بازی های کامپیوتری جلوگیری کنیم. برای اینکار:
 • به تب Web بروید.
 • روی پنل Web کلیک کنید تا پنجره Web Activity باز شود.
 • روی دکمه Categories کلیک نمایید.
 • در اینجا می توانید انتخاب نمایید که برای این رده سنی، کدام یک از دسته های موجود بلاک شده و یا محدود شوند. تیک مربوط به Online Games و Casual Games را بزنید و بر روی Save کلیک کنید. در صورت پشیمان شدن می توانید گزینه Reset را انتخاب نمایید تا تنظیمات برای رده سنی جک به حالت پیش فرض برگردد.

http://www.bitdefender.com/images/2014KB/Parental4.png

 1. حالا می توانیم تنظیمات را طوری انجام دهیم که جک در طول ایام غیر تعطیل هفته، از ساعت 10  صبح تا 5 بعدازظهر نتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد.
 • در پنجره Web Activity روی دکمه Schedule کلیک کنید.
 • در جدول مربوط به ایام هفته، بازه های زمانی که می خواهید جک اینترنت نداشته باشد را انتخاب کنید.
 • روی دکمه Save کلیک نمایید.

http://www.bitdefender.com/images/2014KB/Parental5.png

 1. همچنین می توانیم کلمات کلیدی را انتخاب کنیم که فرزندتان نتواند به آن دسترسی داشته باشد. با انتخاب دکمه Keywords و تعریف کلمات کلیدی مشخص، می توانید از دسترسی فرزندتان به صفحات اینترنتی که حاوی این کلمه هستند جلوگیری کنید، و حتی اجازه ندهید که وی ایمیل را پیامی را بفرستد که شامل کلمات کلیدی تعریف شده باشند. شما می توانید کلمات یا عباراتی را مشخص کنید که فرزندتان قادر به ارسال آنها از طریق اینترنت نباشد. مثل آدرس یا تلفن منزل یا محل کارتان یا دیگر اطلاعات خصوصی.
 • روی دکمه Keywords کلیک کنید.
 • کلمه کلیدی مورد نظر خود را در قسمت مربوطه وارد کنید.
 • برای اضافه نمودن این کلمه به لیست کلمات بلاک شده بر روی دکمه Block کلیک کرده و سپس Ok را بزنید تا تنظیمات ذخیره شود. اگر نظرتان عوض شد می توانید هر کدام از کلمات کلیدی را انتخاب کنید و برای حذف آن دکمه Remove را بزنید.